Jelikož v době těhotenství budou dívce hodně „řádit“ hormony, tak je těžké dát přesný návod pro to, jak by se měl on chovat. Ale existují jisté rady, které mohou pomoci lépe prožít a přežít výkyvy nálad, které jistě časem nastanou.
Důležité je, aby oba partneři udrželi stále dobrou komunikaci. Jestliže jeden z nich přestane komunikovat o svých problémech, trablech, které se týkají těhotenství, tak ten druhý nebude vědět co si myslet. Může nastat i ta situace, že jeden z nich začne mít pocit, že ten druhý se na přicházejícího potomka netěší nebo že je mu to lhostejné. Partner by tedy měl jevit o svou partnerku neustálý zájem a naopak.
On by se měl zajímat i o to, jak se dítě vyvíjí, zajímat se o její pocity, a tak trochu to prožívat s ní a nenechávat vše na ní.
Knihy, které jsou určené hlavně pro rodičky, si mohou nastudovat i tatínkové. Někteří nastávající otci jsou totiž takoví, že vše nechávají na matce a chovají se tak, jako by se jich to netýkalo. Mají totiž nastavené role na ženské a mužské. Odnošení dítěte a jeho porod považují za čistě ženskou záležitost. Ženy jsou rády, když se o ně muži zajímají. Pokud si tento článek čte nějaký muž a chce tu být pro svou partnerku, tak by se tomuto chování měl velikým obloukem vyhnout.
Veliké plus si od přítelkyně chlap získá, pokud jí bude po cestě z práce nebo při nákupu kupovat potraviny, na které má zrovna chuť.
Při výběru věcí, které bude mít miminko v pokoji, by se měli zapojit oba. Zjistit si vše ohledně bezpečnosti a zabezpečení co se týče pokoje, kočárku, postýlky a jiných potřebných věcí. Pokud chlapa nezajímá vzhled, barvy a to, jak budou věci vypadat. Měl by alespoň zabezpečit přepravu těchto větších věcí, zařídit pokoj pro miminko atd. Tyto těžší práce by neměl nechávat na jeho partnerce. Důležité je, aby maminka netahala těžké věci.
Závěrem se tedy dá říct, že na miminko by se měli těšit oba a vše pro něj zařizovat společně .